• Urzd
  Urząd Miejski w Tyszowcach
 • Swieto Niepodleglosci
  Uroczystości 100 - lecia Niepodległości
 • Odsloniecie Mogily
  Odsłonięcie mogiły z 1920 r.
 • Dozynki2018
  Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018
 • Mistrzowiewojewodztwa Lzs
  Mistrzostwa Województwa LZS - I miejsce reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Mistrzowiepowiatu Lzs
  Mistrzostwa Powiatu LZS - zwycięstwo reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Singer2018
  Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera - Tyszowce 2018
 • Fasola
  Międzynarodowe Święto Fasoli - Tyszowce 2018
 • Najazdwojow
  Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018
 • Izbaotwarta
  Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci
 • Tyszowce  Widok
  Tyszowce - widok z lotu ptaka
 • Szkola Podstawowa
  Budynek Szkoły Podstawowej w Tyszowcach
 • Grody
  Grody Czerwieńskie
 • Koci
  Kościół Parafialny

Koło Gospodyń Wiejskich Zamłynie

To najbardziej rozśpiewane koło gospodyń. Wszystkie panie i panowie należą do chóru Dominanta, który działała w Zamłyniu. Kobiety z Zamłynia założyły koło gospodyń wiejskich w 2007 roku. Już po kilku miesiącach odniosły pierwszy sukces. Ich wieniec dożynkowy zajął drugie miejsce podczas dożynek powiatowych, a jurorzy rozsmakowali się w ich kulinariach: zrazach w cieście i serniku kapłańskim. Panie są też specjalistkami od potraw na bazie ziemniaka. Co roku w październiku organizują „Święto Pieczonego Ziemniaka” z ogniskiem, degustacją potraw i oczywiście śpiewem. Od czterech lat działa bowiem w Zamłyniu chór Dominanta, kierowany przez Krzysztofa Kozaka. Początkowo był to chór kobiecy i nosił nazwę Ale Babki. Potem, gdy panie namówiły do śpiewania mężczyzn (także spoza wioski), zespół zmienił nazwę na Dominanta. Chórzyści biorą udział w przeglądach organizowanych w gminie i w powicie, koncertowali także na Międzynarodowym Festiwalu Malowanki w Rożyszczu na Ukrainie.

Skład zespołu: Anna Bratek (przewodnicząca KGW), Krzysztof Kozak (kierownik chóru), Joanna Chorościej, Lucyna Cyc, Jan Dudziński, Adam Dziedzic, Szczepan Jabłoński, Zofia Kwaśna, Urszula Nowosad, Elżbieta Lesiuk, Małgorzata Lesiuk, Anna Piądło, Lucyna Skrzecz, Krzysztof Skrzecz, Maria Wiśniewska oraz Andrzej Wiśniewski.

 KGW Zamłynie

Koło Gospodyń Wiejskich Wakijów

Smaku tortu czekoladowego przygotowanego przez gospodynie z Wakijowa nie sposób zapomnieć. Sekret tkwi w masie z prawdziwej czekolady z dodatkiem bakalii wzmocnionych odpowiednią dawką „procentów”.

Tort czekoladowy – przygotowany przez Beatę Saj – to sztandarowy wypiek pań z KGW Wakijów prezentowany podczas większości przeglądów kulinarnych. Panie z Wakijowa mają zresztą wiele uzdolnień.

Jadwiga Zieleniucha wyrabia przepiękne kwiaty z bibuły i inne cudeńka z wikliny papierowej. Helena Rybczyńska to specjalistka od haftu krzyżykowego, Krystyna Szura – od malowania na szkle, a Anna Pytel – od pisanek.

KGW w Wakijowie powstało w 2012 roku. Siedzibą koła jest budynek starej szkoły, który panie odnowiły własnymi siłami. Organizują tam zabawy andrzejkowe, sylwestrowe, spotkania okolicznościowe.

KGW Wakijów tworzą: Emilia Wiśniewska (przewodnicząca), Jadwiga Bardyga, Agnieszka Furmańczuk, Maria Kukiełka, Patrycja Lis, Helena Litkowiec, Anna Pytel, Irena Rybczyńska, Beata Saj, Krystyna Szura, Sabina Szura, Jolanta Wiśniewska Barbara Wójtowicz oraz Jadwiga Zieleniucha.

 KGW Wakijów

Koło Gospodyń Wiejskich Przewale

Fasolobranie – tak nazwały swoją coroczną imprezę panie z KGW w Przewalu. Od dwóch lat zapraszają do swojej świetlicy wiejskiej zaprzyjaźnionej gospodynie z innych kół gminy Tyszowce.

– Patronką imprezy została fasola, bo to podstawowa uprawa w naszej wiosce – mówi Katarzyna Tomaszewska, szefowa KGW w Przewalu.

Koło reaktywowano w 2007 roku. Od tamtej pory panie aktywnie uczestniczą w życiu kulturalnym gminy. Każdego roku wiją wieniec dożynkowy, przygotowują stroiki bożonarodzeniowe i wielkanocne, uczestniczą w kiermaszach regionalnych potraw.

Obecny skład koła to: Katarzyna Tomaszewska (przewodnicząca), Marzena Bratek, Wioleta Habit, Agnieszka Holuta, Anna Kniaź, Grażyna

Kusiak, Marta Kwarciana, Alina Madej, Bogusława Parol, Anna Siwy, Danuta Sochan oraz Dorota Sochan.

 

 KGW Przewale

Koło Gospodyń Wiejskich Wakijów – Mamuśki

Gospodynie z Wakijowa w 2014 roku obchodziły jubileusz 50-lecia swojej działalności. To kobiety czynu. Koło powstało z inicjatywy Leokadii Zieleniuchy, która była pierwszą przewodniczącą. W 1972 roku z inicjatywy kobiet (przy pomocy miejscowych strażaków) wybudowano w czynie społecznym remizoświetlicę. Tam panie organizują spotkania integracyjne, andrzejki z wróżbami czy choćby spotkania opłatkowe. W świetlicy panie ćwiczą także śpiew pod opieką Grzegorza Piliszczuka. Od 1993 roku przy KGW działa zespół śpiewaczy, który początkowo nazywał się Nadhuczwianki, a od kilku lat – Mamuśki. Panie uczestniczą w przeglądach kolęd i pastorałek, przeglądach twórczości ludowej. Zawsze na dożynkach prezentują się z własnym wieńcem dożynkowym.

W ostatnią niedzielę maja 2015 roku panie planują po raz pierwszy zorganizować własną imprezę – Majówkę Wakijowską. Ma to być cykliczna impreza organizowana przez Mamuśki.

KGW Wakijów tworzą: Wanda Watraczuk (przewodnicząca), Agata Bardyga, Maria Błaszczuk, Anna Łączuk, Aneta Mazurek, Ewa Mazurek, Kazimiera Szachnowska oraz Lilianna Włoszczuk.

 KGW Wakijów Mamuśki

Koło Gospodyń Wiejskich Podbór

To najmłodsze z kół gminy Tyszowce. Jego członkowie skrzyknęli się w marcu 2014 roku. Postanowili zaopiekować się nieużywaną i niszczejącą od wielu lat świetlicą wiejską i stworzyć na jej bazie centrum kulturalne wioski.

– Wiele pracy jeszcze przed nami, ale koło tworzą młode, aktywne osoby, pełne chęci i zapału – mówi Grażyna Barańska, przewodnicząca KGW Podbór. Pierwsze efekty działalności już widać. Koło zorganizowało dla najmłodszych mieszkańców wioski Dzień Dziecka, podczas dożynek gminnych zaprezentowało się z wieńcem dożynkowym, tworzy książkę kucharską z lokalnymi potrawami.

KGW Podbór tworzą: Grażyna Barańska (przewodnicząca), Halina Bartosiewicz, Wiesława Biedunkiewicz, Teresa Czernij, Janina Dąbrowska, Anna Jakubiak, Stanisław Jakubiak, Jolanta Jędrzejowska, Maria Kielar, Anna Lizak, Krzysztof Lizak, Irena Lizut, Renata Malec, Elżbieta Martyniuk, Barbara Swatek, Dorota Szłoda, Barbara Swatek, Joanna Wronka, Magdalena Wójcik-Zabroń oraz Tomasz Zabroń.

KGW Podbór