Będą pieniądze na wodociąg i kanalizację

Utworzono: 26 kwiecień 2018 Opublikowano

Gmina Tyszowce otrzyma z Unii Europejskiej 6 520 094,51 złotych na budowę sieci wodociągowej i kanalizacyjnej. Umowa o przekazaniu dotacji ma być podpisana w najbliższych dniach, a prace potrwają dwa lata.

Obecnie wodociąg w Tyszowcach jest rozprowadzony w całym mieście, a sieć kanalizacyjna obejmuje mniej więcej połowę tego obszaru. - Nasza sieć wodociągowa była budowana jeszcze z materiałów cementowo-azbestowych ponad pół wieku temu. Nowa będzie poprowadzona oddzielną nitką i gdy będzie gotowa "stary" wodociąg zostanie wyłączony z eksploatacji. Z kolei kanalizację będziemy budować od podstaw w tych rejonach miasta, gdzie takiej sieci jeszcze nie ma. Łącznie do wykonania jest ponad 7 kilometrów wodociągu i około 8 kilometrów sieci kanalizacyjnej - mówi Informacyjnej Agencji Samorządowej burmistrz Tyszowiec Mariusz Zając.

Szacunkowa wartość całego projektu to ponad 12 milionów 650 tysięcy złotych, z czego około połowy będą stanowić środki z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Lubelskiego.

Tyszowiecki samorząd czeka teraz na podpisanie umowy o przyznaniu dotacji i jednocześnie przygotowuje przetarg na wykonanie robót. Pierwsze prace mają się rozpocząć wiosną przyszłego roku, a cała inwestycja będzie rozłożona na lata 2019 - 2020.