• Swieto Niepodleglosci
    Uroczystości 100 - lecia Niepodległości

Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady – konkurs

Utworzono: 28 listopad 2017 Opublikowano

Konkurs pod nazwą Mistrz Recyklingu Maks porządkuje odpady, odbywa się pod patronatem Urzędu Marszałkowskiego.

Konkurs stanowi publiczną kampanię edukacyjną zgodną z polskimi i europejskimi standardami wynikającymi z prawa ochrony środowiska i związanych z nim ustaw. Będzie to trzecia edycja naszego ogólnopolskiego konkursu.

Konkurs odbędzie się od 15.01.2018 do 30.03.2018. W ramach konkursu uczniowie odpowiadają na 10 pytań zamkniętych oraz pięć pytań otwartych związanych z prawidłową gospodarką odpadami komunalnymi, a także opakowaniowymi oraz ZSEiE. Jury oceni nadesłane prace. Trzy zwycięskie ekozespoły pojadą na wyprawę do wybranego Parku Narodowego lub odbędą wizyty studialne do najnowocześniejszych instalacji odzysku i recyklingu odpadów w Polsce.

Na zgłoszenia czekamy do 15.01.2018 roku. Nauczyciele lub opiekunowie zgłaszają ekozespoły z klas 4-7 szkół podstawowych. Uczestnicy ekozespołu wspólnie podczas jednej lekcji edukacji ekologicznej ( może to być koło pozalekcyjne, zajęcia świetlicowe lub inne spotkanie) rozwiązują cztery gry edukacyjne w formie aplikacji internetowych na temat recyklingu odpadów. Na stronie internetowej konkursu znajduje się scenariusz lekcji edukacji ekologicznej do pobrania bezpłatnie, w celu przeprowadzenia konkursowej lekcji edukacji ekologicznej o postępowaniu z odpadami.

informacja o konkursie

pismo dotyczące konkursu