• Urzd
  Urząd Miejski w Tyszowcach
 • Swieto Niepodleglosci
  Uroczystości 100 - lecia Niepodległości
 • Odsloniecie Mogily
  Odsłonięcie mogiły z 1920 r.
 • Dozynki2018
  Dożynki Gminno-Parafialne Kazimierówka 2018
 • Mistrzowiewojewodztwa Lzs
  Mistrzostwa Województwa LZS - I miejsce reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Mistrzowiepowiatu Lzs
  Mistrzostwa Powiatu LZS - zwycięstwo reprezentacji z Gminy Tyszowce
 • Singer2018
  Międzynarodowy Festiwal Śladami Singera - Tyszowce 2018
 • Fasola
  Międzynarodowe Święto Fasoli - Tyszowce 2018
 • Najazdwojow
  Śladami Chrobrego. Czerwień 1018 - 2018
 • Izbaotwarta
  Otwarcie Regionalnej Izby Pamięci
 • Tyszowce  Widok
  Tyszowce - widok z lotu ptaka
 • Szkola Podstawowa
  Budynek Szkoły Podstawowej w Tyszowcach
 • Grody
  Grody Czerwieńskie
 • Koci
  Kościół Parafialny

Medalowy grudzień zapaśników

zapasy14 medali w tym 7 złotych, 5 srebrnych i 2 brązowe to dorobek młodych sportowców Miejskiego Klubu Sportowego „Pogoń” Tyszowce na Mistrzostwach Województwa Lubelskiego Dzieci, Młodzików i Kadetów w Zapasach. Oprócz zawodników z Lubelszczyzny, w turnieju, który odbył się w Chełmie, rywalizowali zapaśnicy z Białorusi.

Na pierwszym stopniu podium stawali: Bartosz Sroga, Hubert Smyk, Jakub Jóźwiak, Jakub Flak, Kewin Materna, Małgorzata Muca i Kacper Kościołko. Srebrne medale wywalczyli: Miłosz Jezierski, Szymon Jakubiak, Paweł Stawarski, Adrian Rudnik i Michał Stawarski, a z brązowymi do Tyszowiec wrócili - Gabriel Bogatko i Bartosz Jezierski.

Turniej w Chełmie stał na wysokim poziomie, a gośćmi honorowymi mistrzostw byli wicemistrz świata w zapasach Dariusz Jabłoński, wicemistrz olimpijski Andrzej Głąb i... św. Mikołaj, który wręczył wszystkim uczestnikom okazałe paczki.

Czytaj więcej: Medalowy grudzień zapaśników

Pasmo sukcesów młodych sportowców

zapasy

Tyszowce sportami walki stoją. Młodzi sumocy i zapaśnicy w ciągu kilku dni wywalczyli medale Mistrzostw Europy w Sumo i Mistrzostw Polski w zapasach, a także licznie stawili się na pierwszych mistrzostwach gminy w "Turnieju Siłacza".

Pasmo sukcesów rozpoczęli zawodnicy, reprezentujący Polskę na Mistrzostwach Europy w Sumo, które odbywały się w Estonii. Debiutantem na tej imprezie w grupie młodzików był Jakub Flak, który nie dał swoim rywalom żadnych szans zdobywając pierwszy tytuł mistrza Starego Kontynentu w kategorii wagowej do 45 kilogramów. Dobrą formę pokazali na tych zawodach także jego starsi koledzy klubowi, którzy wywalczyli kolejne dwa krążki. Wicemistrzem Europy Juniorów w kategorii do 90 kilogramów został Adam Gardzioła, a brązowy medal w kategorii wagowej do 100 kilogramów wywalczył Jakub Antoszewski.

Czytaj więcej: Pasmo sukcesów młodych sportowców

Październikowe sukcesy zapaśników i sumoków

zapaśnicy i sumocyPaździernik jeszcze się nie skończył, ale młodzi sportowcy z Tyszowiec już mogą go zaliczyć do bardzo udanych. Tylko w mijającym tygodniu zdobyli pierwsze miejsce drużynowo w mini zapasach w Strupinie Dużym i wywalczyli trzy medale w międzynarodowych zawodach w Krakowie, a wcześniej drużynowe mistrzostwo kraju juniorów w sumo.

Turniej Nadziei Olimpijskich na 100-lecie Niepodległości w mini zapasach, który odbył się w czwartek 18 października w Strupinie Dużym (na zdj.) był rozgrywany w trzech rundach. Pierwsza polegała na wypchnięciu zawodnika poza pole walki, w drugiej zawodnicy mierzyli się w przeciąganiu liny, a w trzeciej zadaniem uczestników było wyniesienie piłki poza pole walki.

 

Czytaj więcej: Październikowe sukcesy zapaśników i sumoków

Zapaśnicy na fali

zapaśnicy na faliZ dwoma medalami wracają młodzi tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach w Stylu Wolnym. Podczas zawodów, które odbyły się w miniony weekend w Połańcu, podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli złoto i srebro.

W turnieju z udziałem prawie 100 zawodników z województw: lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, na najwyższym stopniu podium stanął Jakub Flak, który walczył w kategorii wagowej do 44 kilogramów. Tytuł wicemistrza w kategorii do 41 kilogramów zdobył Kewin Materna. Na piątym miejscu w kategorii do 38 kilogramów został sklasyfikowany Mateusz Kułaj, który miał szansę na lepszy start, gdyby nie problemy zdrowotne.

Czytaj więcej: Zapaśnicy na fali

Udany weekend zapaśników

zapaśnicy na podiumZ trzema medalami wracają młodzi tyszowianie z Międzywojewódzkich Mistrzostw Młodzików Strefy C w Zapasach Klasycznych. Podczas zawodów, które odbyły się w Nowinach koło Kielc podopieczni trenera Daniela Chwastka wywalczyli dwa złote krążki i jeden brązowy.

W turnieju wzięło udział prawie 150 zawodników z województw lubelskiego, łódzkiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Na najwyższym stopniu podium stanęli - w kategorii wagowej do 41 kilogramów Kewin Materna oraz walczący w kategorii do 44 kilogramów Jakub Flak. Medalową trójkę uzupełnia Mateusz Kułaj, który w kategorii do 38 kilogramów zdobył brąz.

Czytaj więcej: Udany weekend zapaśników